Technologia Twinkly PRO

Inteligentne światła LED dla profesjonalistów

Instalacje świetlne z inteligentnych diod LED

Twinkly Pro to ewolucja technologiczna tradycyjnej  dekoracji świetlnej i prawdziwa innowacja dla całej branży oświetleniowej. Światła Twinkly Pro zostały opracowane, by wykorzystać ogromny potencjał inteligentnego oświetlenia LED. Rozwijając platformę sprzętową i programową, instalator może tworzyć fantastyczne sceny świetlne, które wcześniej wymagały określonej wiedzy technicznej i wiele czasu na wdrożenie. Twinkly Pro zawiera oświetlenie dekoracyjne, szeroką gamę akcesoriów i zaawansowaną platformę oprogramowania, z której można korzystać na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji.

Przejdź do wybranego zagadnienia:

Co można uzyskać razem z Twinkly

Dzięki Twinkly Pro można stworzyć własną scenę świetlną, ponieważ można sterować każdą pojedynczą diodą LED – zmieniać jej kolor, natężenie światła i efekty oraz dostosowywać je według uznania. Można wybierać lub projektować efekty animacji, które będą odtwarzane na światłach tak, jakby były pikselami na dużym ekranie.

Da się również stworzyć playlistę efektów świetlnych, które będą odtwarzane jeden po drugim. Twinkly Pro nadaje się zarówno do małych instalacji, np. średniej wielkości drzewa, jak i do bardziej skomplikowanych instalacji, takich jak oświetlenie wiejskiej ulicy czy centrum handlowego. Wszystko to może wydawać się bardzo skomplikowane, ale w rzeczywistości proces jest szybki i łatwy dzięki aplikacji Twinkly.

Technologia stosowana przez Twinkly Pro

Miniaturyzacja elektroniki w ostatnich latach umożliwiła montowanie bardzo małych obwodów elektronicznych wewnątrz diod LED, dając im inteligencję, która oferuje nowe możliwości dekoracyjne. Każda dioda LED ma unikalny adres, a kiedy jest włączona, może rozpoznać instrukcje przesyłane w strumieniu danych wzdłuż kabla elektrycznego.

Instrukcje wysyłane są z jednostki centralnej, czyli „kontrolera”, zarządzanego indywidualnie lub synchronicznie z innymi kontrolerami przez aplikację Twinkly zainstalowaną na urządzeniu mobilnym.

Rozwiązania Twinkly Pro

Produkty Twinkly PRO:
• Twinkly Pro Lights (łańcuchy świetlne, kurtyny świetlne, łańcuchy żarówek);
• Kontrolery (Ethernet, Wi-Fi, MusicPlayer, Connection HUB );
• Akcesoria (rozdzielacz portów, przedłużacz).

Aplikację Twinkly można zainstalować na smartfonie lub tablecie Apple z systemem iOS 11 lub nowszym. Dzięki niemu można konfigurować wszystkie dekoracje i tworzyć kreatywne pokazy świetlne.

Twinkly Console to aplikacja internetowa, która umożliwia zdalne sterowanie instalacją za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Diody LED  Twinkly oraz kolory

Możesz wybrać łańcuch lampek Twinkly Pro w oparciu o barwę światła.

Diody LED RGB

LED RGB to połączenie 3 diod LED o różnych kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim. Dzięki regulacji natężenia światła każdej diody LED można stworzyć miliony różnych barw.

Dioda LED RGB Twinkly PRO

RGB + W LED

Diody RGB nie mogą odwzorować tradycyjnej bieli, dlatego opracowano RGB+W. Diody LED RGB+W to połączenie 4 diod LED o kolorach czerwonym, zielonym, niebieskim i ciepłym białym.

Dioda LED RGBW Twinkly PRO

AWW LED

Diody AWW to połączenie 3 diod o barwie bursztynowej, białej ciepłej i białej zimnej. Ta wersja pozwala na uzyskanie światła wszystkich odmian (od złotego przez srebrne do brązowego).

Dioda LED AWW Twinkly PRO

Instalacja Twinkly PRO

Twinkly Pro charakteryzuje się prostą i szybką instalacją

Twinkly Pro Rozmieszczenie Lampek LED

I. Rozmieszczenie świateł

Światła można owinąć wokół drzewa, filaru lub zawiesić je na ścianie lub dachu. Można również umieścić lampki jedne na drugich. Ważne jest tak rozmieścić światła, by diody LED były możliwie równomiernie rozmieszczone. Połączenie ze sterownikiem i routerem lub przełącznikiem (w razie potrzeby) Najtrudniej jest wybrać odpowiedni kontroler. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest liczba świateł, którymi chcemy zarządzać.

Zanim omówimy rodzaje kontrolerów, chcielibyśmy przedstawić nową koncepcję, czyli grupę kontrolerów. Grupa kontrolerów to zestaw kontrolerów zarządzanych przez aplikację Twinkly tak, jakby to było jedno urządzenie. Pojedynczy kontroler może zatem zasilać i zarządzać maksymalną liczbą diod LED, ale jednocześnie może być dodany do większej grupy.

II. Kontrola i instalacja

Twinkly Pro oferuje dwa rodzaje kontrolerów, z których każdy może obsługiwać określoną liczbę diod LED.

Kontroler
LED RGB lub AWWLED RGB+W
Kontroler Wi-Fi
do 500 LEDów na kontroler
do 5.000 LEDów na grupę
(lub maks. 10 urządzeń)
do 500 LEDów na kontroler
do 5.000 LEDów na grupę
(lub maks. 10 urządzeń)
Kontroler Ethernetdo 1.500 LEDów na kontroler
do 60.000 LEDów na grupę
do 1.500 LEDów na kontroler
do 60.000 LEDów na grupę

Kontroler Wifi

Kontroler Wi-Fi ma jeden port, który można rozszerzyć do dwóch za pomocą wielozłącza „Port Splitter”. Jest to przydatne na przykład przy łączeniu ze sobą dwóch ciągów 250 LED RGB lub AWW.
Twinkly oferuje różne sposoby korzystania z niego:

 • bez smartfona: wystarczy nacisnąć przycisk na kontrolerze, aby wybrać zaprogramowane efekty.
 • ze smartfonem: użyj aplikacji Twinkly, aby szybko i łatwo tworzyć żądane animacje.
 • z lokalną siecią Wi-Fi: uzyskaj dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji i możliwości aplikacji Twinkly, m.in. tworzenie grup i dostęp do galerii online.

Dopiero po podłączeniu kontrolera Wi-Fi do sieci lokalnej można utworzyć grupę kontrolerów (do 10 urządzeń lub do 5000 diod LED).
Na połączenie Wi-Fi między kontrolerami ma oczywiście wpływ jakość sieci.
Kontroler Wi-Fi nie może być zgrupowany z kontrolerem Ethernet.

Kontroler Ethernet

Kontroler posiada 6 portów, do których można podłączyć maksymalnie 1500 diod (250 diod na wejście).
Kontroler Ethernet nie ma połączenia Wi-Fi. Aby móc skonfigurować go za pomocą aplikacji Twinkly, musi być podłączony do routera Wi-Fi (lub alternatywnie do mostka Wi-Fi). W tym celu sterownik wyposażony jest w kabel sieciowy o długości 1,5m.
Kontroler Ethernet działa z połączeniem Wi-Fi lub z połączeniem internetowym lub bez. Jeśli istnieje połączenie internetowe, zdalne sterowanie jest możliwe za pośrednictwem aplikacji internetowej Twinkly Console.
W przypadku łączenia wielu sterowników Ethernet ze sobą należy użyć przełącznika sieciowego lub nowego zewnętrznego koncentratora Twinkly Connection Hub.

Twinkly PRO PLC Ethernet Controller 6 port

Twinkly Connection Hub

W przypadku łączenia wielu sterowników Ethernet ze sobą należy użyć przełącznika sieciowego lub nowego zewnętrznego koncentratora Twinkly Connection Hub. Nie ma potrzeby oddzielnego zasilania Twinkly Connection Hub, ponieważ można użyć kabla sieciowego kontrolera Ethernet.

Twinkly Pro Connection Hub

III. Mapowanie LED za pomocą aplikacji Twinkly

Po połączeniu świateł ze sterownikiem i utworzeniu grup świateł następuje mapowanie diod LED: aplikacja Twinkly rozpoznaje dokładną pozycję każdej diody LED i można wyświetlić na ekranie układ 2D lub 3D instalacji.

Do wyboru są różne typy mapowania:
2D: mapowanie tylko jednej strony, przydatne podczas mapowania kurtyn świetlnych,
3D (przód i tył): do mapowania diod LED przed i za drzewem,
3D (Widok wielokrotny): bardziej precyzyjne mapowanie, które wymaga wielu skanów. Idealne rozwiązanie dla większych instalacji (wymaga połączenia z Internetem).

Po przypisaniu świateł aplikacja proponuje wybór efektów świetlnych bezpośrednio na przypisanym modelu, które można natychmiast zastosować.

Twinkly Pro LED

IV. Wybór lub tworzenie efektów

Efekty można dostosować, na przykład zmieniając kolor lub prędkość odtwarzania. Po zastosowaniu efektu można go zapisać bezpośrednio w kontrolerze, dzięki czemu można go odtwarzać, nawet jeśli nie jest podłączony do dekoracji. Możesz wybierać spośród wielu efektów już obecnych w aplikacji lub pobrać inne z galerii online.

Możesz także tworzyć nowe efekty, wybierając odpowiednią funkcję i rysując palcem po układzie a także przesłać obraz lub film za pomocą aplikacji internetowej Twinkly Console, aby odtworzyć dekorację.

Twinkly Pro LED

V. Zarządzanie instalacją za pomocą Twinkly Console

Dzięki aplikacji Twinkly Console wszystkimi instalacjami Twinkly Pro można zarządzać zdalnie. W szczególności wyświetlane są wszystkie urządzenia podłączone do sieci i wybrane efekty.

Dzięki Twinkly Console możliwe jest tworzenie grupy różnych instalacji i synchronizacja w nich tych samych efektów. Możliwe jest również programowanie czasu włączenia/wyłączenia oraz efektów świetlnych. Prawdziwe centrum sterowania dla wszystkich instalacji Twinkly Pro!

Co można zrobić dzięki aplikacji?

Aplikacja Twinkly Pro jest dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS od wersji 11. Dzięki aplikacji możesz:

 • konfigurować kontrolery;
 • tworzyć grupy kontrolerów;
 • mapować diody LED;
 • wybierać i zmieniać efekty świetlne z galerii;
 • tworzyć nowe efekty świetlne.

Aplikacja jest stale rozwijana, coraz więcej funkcji będzie dostępnych w przyszłości.

Twinkly Pro Aplikacja

Różnice między Twinkly a Twinkly Pro

Dwie serie produktów opracowane z myślą o różnych wymaganiach. Twinkly przeznaczone jest dla klienta prywatnego zajmującego się mniejszymi instalacjami i ograniczoną liczbą diod LED. Twinkly Pro jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy potrzebują zarządzać większymi instalacjami. W takim przypadku wymagane są produkty wyższej jakości i odporne na warunki atmosferyczne z żywicowanymi diodami LED i grubszymi kablami.

Profesjonaliści mogą używać Twinkly Pro do programowania czasów włączania i wyłączania, żądanych ustawień oświetlenia i efektów świetlnych oraz zdalnego wyświetlania i sterowania instalacją oświetleniową w czasie rzeczywistym. Twinkly Pro współpracuje zarówno z sieciami Wi-Fi, jak i Ethernet.

 • Cechy
 • Mapowanie zaawansowane
 • Fx Wizard (kreator efektów świetlnych)
 • Łączy różne produkty z wieloma kontrolerami
 • Synchronizacja muzyki (z opcjonalnym akcesorium)
 • Sterowanie głosowe (Alexa lub Google Home)
 • Import video
 • Konsola Twinkly (pilot zdalnego sterowania)
 • Maks. liczba diod RGB LEDs na kontroler
 • Maks. liczba diod RGB+W LEDs na kontroler
 • Maks. liczba diod AWW LEDs na kontroler
 • Maks. liczba obsługiwanych diod LED
 • Twinkly PRO
 • Tak
 • Tak
 • Tak
 • Z kontrolerem Wi-Fi
 • Nie
 • Tak
 • Tak
 • 1.500
 • 1.500
 • 1.500
 • 60.00
 • Twinkly
 • Tak
 • Tak
 • Tak
 • Tak
 • Tak
 • Nie
 • Nie
 • 600
 • 400
 • 400
 • 6.000
CechyTwinkly PROTwinkly
Mapowanie zaawansowaneTakTak
Fx Wizard (kreator efektów świetlnych)TakTak
Łączy różne produkty z wieloma kontroleramiTakTak
Synchronizacja muzyki (z opcjonalnym akcesorium)Z kontrolerem Wi-FiTak
Sterowanie głosowe (Alexa lub Google Home)NieTak
Import videoTakNie
Konsola Twinkly (pilot zdalnego sterowania)TakNie
Maks. liczba diod RGB LEDs na kontroler1.500600
Maks. liczba diod RGB+W LEDs na kontroler1.500400
Maks. liczba diod AWW LEDs na kontroler1.500400
Maks. liczba obsługiwanych diod LED60.006.000

Przyszłość Twinky Pro

Zespół programistów tworzący Twinkly Pro nieustannie pracuje nad poprawą użyteczności aplikacji i wprowadzeniem nowych funkcji, które są przydatne zarówno dla profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. Kolejną korzyścią jest to, że nowe funkcje są natychmiast dostępne dla wszystkich, ponieważ są aktywowane przez aktualizację aplikacji.

Nasze dekoracje nigdy sie nie znudzą ani nie staną się przestarzałe, zawsze będą ulegać ulepszeniom.